Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Toulky ...

Mějte čas!
Mějte čas na velké maličkosti, na obrovské malé bolesti, na důležité bezvýznamné radosti. Žijte na krok od svého bližního - jen na vás záleží, jestli vás ten krok bude spojovat nebo rozdělovat. A řeknete-li mu: Stojím za Tebou, stůjte za ním. Je ponižující nemít čas. Je katastrofální nemít čas. Je nečestné nemít čas. A jestliže před někým zavřete dveře, zavřete je, protože si to zasluhuje, ne proto, že byste neměli čas. A jestliže vyškrtnete ze svého zápisníku něčí telefonní číslo, vyškrtněte jej, protože se jeho majitel zpronevěřil Vaší duši, ne proto, že byste neměli čas. Navzdory všem závažným důvodům, mějte čas. Mějte čas na pondělí, úterý, středu, čtvrtek, pátek, sobotu. Mějte čas také v neděli. V kalendáři přátelství jsou všechny dny týdne označené červeně. Mějte čas na ustaraného, zkrušeného, mějte čas na člověka v tísni a neštěstí. A nezapomínejte, že se na vaše dvěře bude klepat tak, jako se klepe o chléb nebo oheň.  Protože pro někoho čas může být záchrana. Protože pro někoho může čas být východisko. Protože pro někoho čas může být budoucnost.

            Navrhuji Vám ... MĚJTE ČAS ... !!
 
Člověk

            Člověk se narodí a hned křičí, nikdo mu nerozumí a přece všechny potěší.

            Tady jsem JÁ, řve člověk.
            Přišel jsem ŽÍT.
            Jsem tady dobře?

            Narodil jsem se u dobrých lidí?
            Ve slušném století?
            Nevedou náhodou válku?

            Je tady zrušeno otroctví?
            Mám správnou barvu pleti?

            Smím dýchat??

            Tak děkuji ...
                                       

Kroky

Neprosím o zázrak, Pane, nýbrž o sílu pro všední den. Nauč mne umění malých kroků.

Učiň mne důvtipným a vynalézavým, učiň mne jistým, abych si uměl správně rozdělit čas. Daruj mi jemný postřeh, abych pochopil, co je prvořadé a co druhořadé.

Prosím o sílu pro kázeň a míru, abych životem jen neproklouzával, ale abych si běh dne rozumně rozdělil, abych si všímal záblesků a světla a výšin a abych si alespoň tu a tam našel čas pro prožitek umění.

Dej mi poznat, že blouznění, ať o minulosti nebo budoucnosti, nepomáhá dál. Pomoz mi, abych to nejlepší činil co nejlépe, a nynější chvíli poznal jako nejdůležitější.

Ochraň mne před naivní vírou, že v životě musí jít všechno hladce.

Daruj mi střízlivé poznání, že těžkosti, porážky, neúspěchy a zvraty jsou samozřejmým doplňkem života, kterým žijeme a zrajeme.

Připomeň mi, že srdce často stávkuje proti rozumu. Pošli mi v pravou chvíli někoho, kdo má odvahu říci mi pravdu v lásce.

Dej mi denní chléb pro tělo a duši – projev tvé lásky, přátelskou ozvěnu a alespoň občas prožitek, že mě někdo potřebuje.

Vím, že se mnohé problémy vyřeší tím, že nebělám nic; dej mi, abych uměl čekat. Chtěl bych také tebe a jiné nechat mluvit. Nejdůležitější věci člověk neříká sám sobě, jsou mu řečeny.

Víš, jak velice potřebujeme přátelství. Dej, abych této nejkrásnější, nejriskantnější a nejjemnější z věcí života dorostl.

Propůjč mi nutné vnuknutí, abych ve správném okamžiku odevzdal balíček dobra, se slovy nebo bez nich, na správném místě.

Ochraňuj mne před strachem, že bych mohl zmeškat život.

 

Nedávej mi, co si přeji, ale co potřebuji.

 

Nauč mne umění malých kroků.

                                                                                                        Antoine de Saint - Exupéry

 
TOPlist

aktualizováno: 06.11.2015 18:04:57