Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Toulky ...

Broumovsko
 

Trasa: Pěkov - Penzion Selský dvůr, Hejda, Ostaš - Kočičí skály, Pěkov penzion

Délka: 16,6km               Další fotky: cool

 
Krkonošsko

Trasa: Medvědín, Pomník Hanče a Vrbaty, Labská bouda, pramen Labe, Sněžné doly, Údolí Labe Medvědín

Délka: 20,9km                   Další fotky: cool

 
 
 
 
 
Malá Fatra a Velké Tatry
 
1. den: Velký Kriváň - Grún - a dolů
Toto je celá trasa, kterou jsme 1. den šly. Převýšení 245,8m je od nejvyšího místa po to, kdy jsme začaly válet sudy dolů. Takže v tomto rozmezí jsme to braly několikrát nahoru a dolů.
A tady to máme celkem. Převýšení, které jsme tedy nedaly nahoru, ale převážně dolů. A stálo to za to ... Moje zvolání "A doprdele ..." byl jenom odvar toho, co by to zasloužilo.
 
2. den: Štefanová - Velký Rozsutec - Štefanová
Opravdu zážitek. Doporučuji. V grafu je převýšení celkem a to jsme daly jak nahoru, tak i dolů.
Pod tabulkou jsou vždy nějaké ty statistiky - délka trasy, uplynulý čas - to jakože, jak dlouho jsme to šly, a průměrná rychlost. No, nic moc, co? :))
 
3. den: Štefanová - Žilina - Štefanová
(autem)
Dneska jsme si daly odpočinkový den. Zajely jsme si do Žiliny, něco málo nakoupily, abychom měly co jíst v horách, a užívaly si sezení na náměstí a pozorování kolemjdoucích slečen. No, to moc ne, bo tu žádné pěkné baby nemají - aspoň jak se zdá. Místo nich jsme potkaly 1x přátele 7mého dne, 8 policajtů, 9bezdomovců, a dvakrát dva, kteří nežebrali, jenom chtěli přispět. Žilina je celkem oprýskaná, žádný poklad nenalezen a došly nám baterky v GPS. :)) A tak jsme se vydaly odpočívat na chatu. A plánovat trasu na zítřek. Iva
 
4. den: Štefanová - Boboty - Štefanová
Celkem fajná vycházka ... aj řetězy tu byly :)) Abych nezapomněla, tak jsme potkaly veverky dvě a taky šnečka. To je důležité!!
 
5. den: Přejezd z Malé Fatry do Tater
Musím říct, že Malá Fatra byla opravdu vydatná přípravka na Vysoké Tatry. Od teď už budu všechno měřit na Malé Fatry, takže cesta ze Skalnatého Plesa na Hrebienok - to byla tak 1/4 Grúna! Jinak jsme se byly podívat v Popradě, posedět na náměstíčku, dát si jedno pravé slovenské pivko, což je trochu na Slovensku obtíž, bo tu všude točí pivo české. A pak Zlatého Bažanta, který mi už po týdnu opravdu moc nechutí. Taky by som rada Šariša. Jinak Poprad je pěkné malé městečko. Upravené a opravené.
 
6. den: Stará Lesná - Skalnaté Pleso - Lomnický Štít a zpět přes vodopády Studeného potoka okolo Hrebienku
Takže začátek byl takový lanovkový ... počasí nádherné, moje kamzice se bála, že nebudeme vidět nic, ale nakonec jsme viděly všechno!!! Nádhera. Šak se koukněte do Roku 2011, ne? A jaký že byl profil? Z kopce ... :))
 
7. den: Stará Leská - Spišský hrad - Stará Lesná
A tak jsme se ráno rozhodly, při výhledu z okna, že pojedeme od Tater dále a to na Spišský hrad. Po cestě jsme se stavily v Spišské salaši. Nádherné!! A ještě ke všemu za normální eura! Koukněte na fotky, stojí to za to se sem zajet podívat - třeba na rande. :)) Pak jsme se vydaly dobít hrad spišský. Také nádhera a též najdete fotky v Roce 2011. Ještě ne - o chviločku! A pak jsme to přes Levoču braly zpět. Levoča by byla moc pěkné město - fakt na to má. Krásné domy, útulné uličky, historie číší ze všeho ... jenže! Není kdo by se o to staral. Je to tu hrozně oprýskané, nejenom boční uličky, ale i náměstí. Škoda. Mohli by se třeba přijet podívat do Boskovic, podobný styl, také památková zóna a poradili si s tím trochu líp.
 
8. den: Stará Leská - Stará Lesná
A prší a prší a prší a prší a ... a jak přestane, tak někam vyrazíme. ;)


 

TOPlist

aktualizováno: 06.11.2015 18:04:57